Історія закладу
Історія КЗ «Вінницький ліцей № 34» розпочалася у 1990 році. У травні з’явилося оголошення у Вінницьких газетах про відкриття нової школи, почався підбір вчительських кадрів та набір учнівської молоді. 15 травня 1990 року наказом Вінницького управління освіти директором майбутньої середньої школи був призначений Волосенко Іван Дмитрович.
Навчальний заклад став першим Національним гуманітарним ліцеєм, створеним під егідою обласного об’єднаного товариства «Просвіта». У ліцейних класах школи, крім основних предметів, поглиблено вивчалися всесвітня історія та історія України, народознавство та краєзнавство, етика та естетика, історія культури і мистецтва України, історія релігії та вільнодумства, виразне читання і культура мовлення. У ліцейних класах школи працювали також викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського – Ю.І.Поп., А.К.Лисий, Б.А. Буяльський, викладачі Вінницького національного технічного університету Л.В.Філонов, О.Ярмоленко, директор Вінницького центру дитячого та юнацького туризму В.Ю.Резник.
У 1993 році у школі відкрилися класи з поглибленим вивченням математики і фізики, було укладено договір з ВНТУ про пільговий вступ випускників школи до навчального закладу. У цьому ж році також відкрився клас з поглибленим вивченням хімії та біології. Практично 80% випускників школи цього напряму працюють сьогодні у медичних закладах міста і країни.
У 1992 році в історії школи з’явилися перших 18 випускників та золота медалістка Волосенко Олена. У 1995 році школа випустила перших ліцеїстів.

У школі вирувала також гурткова робота. Учні краєзнавчого гуртка у 1995 році зайняли перше місце у міському конкурсі краєзнавців і були нагороджені тижневою поїздкою до Києва, де відвідали головні музеї столиці, театр імені І.Франка («Енеїда» І.Котляревського), Байкове кладовище, Києво-Могилянську академію, в якій згодом навчалися троє випускників. У 1995 році розпочала творчу діяльність перша шкільна команда КВК під керівництвом вчителя фізики Творуна Віктора Тимофійовича. Згодом випускники поповнили лави членів КВК політехнічного університету.
У 1995 році школа відзначила свій перший ювілей:
![]() |
![]() |
У 1998 році школа пройшла свою першу атестацію та отримала вищу кваліфікаційну категорію. За короткий період школа отримала визнання та зайняла гідне місце серед освітніх закладів міста. Учні школи отримували перемоги на Всеукраїнських олімпіадах, турнірах, конкурсах.
У 2002 році заступник директора, вчитель математики Збожинська Тетяна Станіславівна вивела математиків на міжнародний рівень – про Вінницю та школу №34 почув Париж. У 2005 році команда школи виборола перше місце в інтелектуальній грі КРОКС та поїхала на Всеукраїнський турнір й зайняла 2 місце. Того ж року у школі пройшов фінал 20-того Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач.
2002 рік Париж, Міжнародний чемпіонат з розв’язування

З 2007 року заклад очолив Крамар Володимир Петрович. Почався відлік перемог школярів на Міжнародному рівні. 2007 року дипломи II ступенів на Всесвітній Менделєєвській олімпіаді з хімії виборов Притуляк Роман. У 2008 року він також здобув бронзову медаль на Всесвітній Менделеєвській олімпіаді з хімії (м.Ташкент, Узбекистан) та срібну медаль на Всесвітній олімпіаді з хімії (м.Будапешт, Угорщина). У серпні 2008 року Романа Притуляка було обрано переможцем конкурсу «Людина року» у номінації «Юний інтелектуал» та занесено на обласну дошку пошани «Праця і звитяга вінничан». 10 травня 2007 року Притуляк Роман виборов дипломи II ступенів на Всесвітній Менделєєвській олімпіаді з хімії. Відтоді почався відлік перемог на Міжнародному рівні.

![]() |
![]() м.Будапешт, Угорщина |

Досягненням 2008 року стала перемога у конкурсі «Ретро мода», завдяки Хоцянівській Яні та Савельєву Вадиму.
![]() |
![]() |
В 2009 році естафету найрозумніших учнів України продовжив Власюк Олександр, отримавши максимальні 600 балів на ЗНО.
Газета 33-Й КАНАЛ №27 1 липня 2009 року
1 липня 2009 року в школі з’явився перший омбудсмен Криклива Валентина, яка захищала права учнів школи та міста. Нею написана «Дитяча конституція», яка перемогла у міському конкурсі дитячих проектів.
У жовтні 2015 року наш заклад відзначив своє 25-річчя. У концертній залі культурно-спортивного комплексу “Маяк” зібрались учителі всіх поколінь, батьки, учні, випускники. Із вітальним словом до присутніх звернулись директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Володимир Буняк та голова міської профспілки учителів Петро Соловей. Учасники художньої самодіяльності закладу, учні та вчителі підготували та провели святковий концерт, який усім припав до душі.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
28 грудня 2021 року відбулося перейменування нашого закладу на “Вінницький ліцей №34”.
В 2023 року заклад очолила Войтко Оксана Володимирівна.
На сьогоднішній день школа продовжує впевнено крокувати до нових здобутків та перемог на освітньо-виховній ниві. Цьому сприяє згуртований педагогічний колектив.